Pokemon Go – Trik z użyciem Incense

pokemon go wiejskie

Zapewne nie raz zastanawialiście się czy używanie Incense ma sens. Czy jest to w ogóle przydatny przedmiot, gdyż dostajemy tylko najsłabsze Pokemony takie jak: Pidgeys, Zubats i Rattatas, warto więc marnować Pokecoinsy?

A co, gdybyśmy powiedzieli Wam, że istnieje sposób, który gwarantuje uzyskanie rzadkich Pokemonów? Gwarantuje zamianę takich słabiaków jak: Pidgeys i Rattatas w Dratinis i Charmanders? To byłaby niezła wiadomość co?

Wygląda na to, że taka możliwość istnieje o ile gra się w grę w sposób w jaki powinno się w nią grać, czyli eksploracja pełną gębą – zwiedzamy, zwiedzamy i jeszcze raz zwiedzamy, najlepiej tereny niezbyt uczęszczane przez innych, czyli tereny wiejskie….Tak, dobrze czytacie – wiejskie!

Trik jest bardzo prosty i oczywisty, związany jest z mechaniką gry takich przedmiotów jak Incense i Lures. Jeżeli używacie tych przedmiotów w pobliżu Pokestopów, następuje spawn Pokemonów – to akurat rzecz normalna.

Natomiast to, czego pewnie nie wiecie to fakt, że spawn wcale nie jest przypadkowy! Gra bierze pod uwagę Waszą lokalizacje i spawnuje Pokemony, które są przypisane do rodzaju terenu, na którym się znajdujecie. Czasami uda się uzyskać jakiegoś rzadkiego Pokemona, ale w większości przypadków są to te same powtarzalne stworki.

Naprawdę ciekawie się robi w chwili, gdy udajecie się na teren, gdzie na Waszym radarze nie ma żadnych Pokemonów, ulic, Pokestopów i Gymów. Wtedy gra nie ma pojęcia co wyrzucić, gdy używacie Incense i Lures i wiecie co się wtedy dzieje? Gra spawnuje przypadkowe i bardzo rzadkie Pokemony! Pewien gracz na forum Reddit zagłębił się w ten fakt i oto co odkrył: przy użyciu Incense na terenach wiejskich uzyskał 3 razy więcej rzadkich Pokemonów niż na terenach miejskich!

Ale jest pewien haczyk, co gra właściwie definiuje jako teren wiejski? Nie wystarcza fakt, że na Waszym radarze nie ma Pokemonów, nadal możecie być blisko punktu spawnu.

Według przeprowadzonego eksperymentu, musicie być przynajmniej w odległości 1km od punktu, gdzie na Waszym radarze ukazał się ostatni Pokemon, zanim użyjecie Incense.

Natomiast jak tylko znajdziecie się w tej ,,martwej strefie”, jak jest ona nazywana, zostanie to Wam wynagrodzone rzadkim Pokemonem! Sugerujemy Wam wypróbować ten trik i opisać swoje wyniki połowów!

Czy Podobał Ci się Nasz Artykuł?
  • Oceń Artykuł
Sending
User Review
4.67 (3 votes)

Skomentuj