Informacje Ogólne o Pokemon Go

Pokemon Go – informacje podstawowe

Mówi się, że istnieje ściśle zdefiniowana granica pomiędzy modą a fenomenem społecznym. Jak dobrze wiemy, moda pojawia się, wzbudza relatywnie duże zainteresowanie odbiorców, tylko po to aby po kilku miesiącach lub latach odejść w niepamięć. Fenomenem określić możemy zjawisko, kiedy to określony przedmiot czy usługa staje się przedmiotem pożądania niemalże każdej osoby, która o niej usłyszy, natomiast samo zainteresowanie rzeczonym towarem zamiast zanikać – stale przybiera na sile. Osoby regularnie obserwujące media społecznościowe oraz portale informacyjne z całą pewnością zgadną, w którą z nadmienionych powyżej kategorii wpisuje się gra na telefony komórkowe oraz tablety o nazwie Pokemon Go.

Poniżej oficjalny trailer Pokemon Go:

Czytelników niezaznajomionych z tematem pragniemy na wstępie poinformować, że rozgrywka zorientowana jest przede wszystkim na poszukiwanie a następnie kolekcjonowanie uroczych stworków, które to zadebiutowały w roku 1997 w Japonii. Nazwę serialu animowanego, w którym są one głównymi bohaterami przełożyć można na język polski jako „kieszonkowe potwory” (angielska nazwa animacji to bowiem „Pocket Monster”, która to została następnie skrócona do formy „Pokemon”). Okazuje się, że firma Nintendo, będąca właścicielem praw autorskich do serii postanowiła zaprezentować stworki przedstawicielom nowego pokolenia przy pomocy najnowszych dostępnych w chwili obecnej technologii. Tak jak dzieci dorastające w latach 90-tych mogły przy pomocy swoich Game Boyów przemierzać świat Pokemon i poszukiwać coraz to nowych stworzeń, tak obecnie młodzież otrzymuje szansę przeżycia niezwykłej przygody dzięki funkcjonalnościom oferowanym przez posiadane przez nią urządzenia mobilne. Jak bowiem lepiej przedstawić klimat przemierzania bajkowego świata w poszukiwaniu niezwykłych „kieszonkowych potworów”, jeżeli nie oddając do dyspozycji graczy cały rzeczywisty świat, który to mogą oni przeszukiwać wzdłuż i wszerz, aby poszerzyć swoją kolekcję Pokemon. W dzisiejszym artykule postaramy się dokładniej omówić fenomen nadmienionej aplikacji mobilnej oraz przedstawić najistotniejsze informacje fanom serii, którzy również chcieliby spróbować swoich sił, podjąć wyzwanie i … złapać je wszystkie!

pokemonhistoria

Początkowo zadanie to okazało się nie lada problemem, jako że gra pojawiła się wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Obywatele innych krajów, którzy również chcieli zasmakować wirtualnego dreszczyku emocji związanego z trenowaniem Pokemonów musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać do premiery gry na ich obszarze…lub też przy pomocy kilku prostych trików uzyskać dostęp do serwerów amerykańskich i rozpocząć grę na nieautoryzowanej wersji aplikacji upublicznionej w Internecie. Na szczęście pierwsze problemy techniczne już za nami, jako że 17 lipca oficjalna premiera gry miała miejsce w 20 krajach europejskich, w tym – w Polsce. Również nasi rodacy mogą teraz przemierzać dziesiątki kilometrów w poszukiwaniu swoich ulubionych Pokemonów! Aplikację umożliwiającą wcielenie się w pełnoetatowego trenera kieszonkowych stworków pobrać można już z rodzimego Google Play oraz Apple Store (w zależności od tego czy posiadamy urządzenie z systemem Android czy też – z systemem iOS). Czy jednakże nasz telefon lub tablet będzie w stanie podołać wymaganiom stawianym przez oprogramowanie? Poniżej przedstawiamy specyfikację rekomendowaną przez twórców, dzięki której sprawdzimy czy możliwe jest rozpoczęcie gry od zaraz czy też na początku należy wybrać się do najbliższego sklepu elektronicznego celem nabycia nowego, bardziej wydajnego osprzętu.

 

Urządzenia mobilne działające w oparciu o system Android:

  • Wymagane jest posiadanie aktualnej, możliwie najnowszej wersji systemu operacyjnego. Twórcy zalecają aktualizację posiadanego oprogramowania na Android 4.4-Android 6.0.1
  • Niezbędne jest też stałe, bezprzewodowe połączenie z Internetem przy pomocy sieci Wi-Fi, czy też technologii 3G lub 4G.
  • Aby w pełni cieszyć się możliwościami oferowanymi przez grę kluczowy okazuje się być także moduł GPS określający nasze położenie w czasie rzeczywistym.
  • Zalecana rozdzielczość ekranu urządzenia, na którym mamy zamiar rozpocząć rozgrywkę w Pokemon Go to 720 na 1280 pikseli.
  • Pamiętać należy także, iż oprogramowanie jest dosyć „pamięciożerne” – wymaga ono bowiem co najmniej 2 gigabajtów pamięci RAM zaimplementowanych w naszym urządzeniu przenośnym.
  • Niedawno producent poinformował także, że Pokemon Go może nie działać prawidłowo na telefonach komórkowych oraz tabletach, w których zainstalowano podzespołu firmy Intel (mowa tu przede wszystkim o procesorach)

Urządzenia mobilne działające w oparciu o system iOS:

  • Użytkownicy urządzeń od firmy Apple pamiętać muszą, iż do gry niezbędna będzie aktualizacja systemu operacyjnego do wersji co najmniej 8.0 lub wyższej. W Sieci znaleźć można również informację, iż najlepsze wrażenia z rozgrywki możliwe będą dopiero po zainstalowaniu aplikacji na iPhone 5 lub jego nowszej wersji.
  • Również w tym przypadku niezbędne jest możliwie najlepsze połączenie z globalną siecią Internet poprzez moduły mobilne, aktywacja systemu GPS służącego do określenia lokalizacji oraz znaczna ilość pamięci RAM (minimum 2 GB).
  • Urządzenia poddane modyfikacjom (tzw. Jailbreak) nie będą w stanie właściwie obsłużyć i zaktualizować aplikacji.

Widok gry:zrzut ekranu1

Wiele osób, które przeglądając Internet natknęły się na zrzuty z ekranu pokazujące estetykę rozgrywki stwierdzi zapewne, iż nie jest ona wysoce wymagająca, nie znajdziemy w niej bowiem szczegółowych modeli trójwymiarowych, zaawansowanych animacji czy oszałamiającej ścieżki dźwiękowej. Czym więc wytłumaczyć tak duże zapotrzebowanie aplikacji na zasoby sprzętowe? Przyczyną jest przede wszystkim konieczność stałego połączenia z Siecią i pobierania pakietów danych, jak również nieprzerwane wykorzystywanie przez program modułu GPS. Wszystkich początkujących graczy pragniemy w tym miejscu przestrzec – jeżeli planujecie wybrać się w wielogodzinną podróż po swojej okolicy w poszukiwaniu legendarnych Pokemonów, nie zapomnijcie o doładowaniu swojego konta lub też wykupieniu dodatkowego transferu sieciowego, jako że aplikacja pobiera dane w zastraszającym tempie. Nie można także zapominać o pełnym naładowaniu baterii telefonu lub tabletu. Alternatywą zalecaną przez twórców gry jest włożenie do kieszeni lub przegródki plecaka przenośnej ładowarki (tzw. powerbank), która pozwoli nam dłużej cieszyć się rozgrywką. Nie jest bowiem tajemnicą, że nieprzerwany transfer danych sieciowych oraz aktualizacja położenia użytkownika przy pomocy modułu GPS pochłaniają znaczną część mocy obliczeniowej naszego urządzenia oraz sprawiają, że bateria rozładowuje się nadspodziewanie szybko.

Poniżej najlepsze power banki do gry Pokemon Go

Jeżeli jesteśmy już wyposażeni i gotowi do drogi, czas zidentyfikować obszary, w których możliwe będzie znalezienie możliwie największej liczby Pokemonów. Jak bowiem zapewniają twórcy aplikacji, zależnie od specyfiki terenu, na którym się znajdujemy, natkniemy się na określone rodzaje stworków. Nie powinno więc dziwić, że podróżując przez las spotkamy na swojej drodze rozliczne Pokemony typu normalnego oraz trawiastego, w pobliżu jezior, rzek, czy też mórz oczekiwać będą nas stworzenia wodne, natomiast w aglomeracjach miejskich aż roić się będzie od elektrycznych przedstawicieli swojego gatunku. Użytkownicy zauważają jednakże, że aplikacja o wiele bardziej preferuje mieszkańców dużych miast i metropolii. Faktu tego dowodzą rozliczne zdjęcia publikowane w Internecie, które to jednoznacznie wskazują, iż osoby zamieszkujące większe metropolie mają o wiele większą szansę natknięcia się na interesujące Pokemony niż użytkownicy przebywający na terenach wiejskich. Ci drudzy skarżą się także na wysoce ograniczony dostęp do tzw. Pokestopów oraz aren, gdzie trenerzy mogą konkurować ze sobą celem pokazania innym czyj stworek jest najsilniejszy.

Poniżej kompletna lista 151 Pokemonów występujących w grze:

Na korzyść gry bezsprzecznie zaliczyć należy rozwiązanie kwestii mikropłatności, których tak bardzo obawiali się użytkownicy jeszcze przed premierą aplikacji. Nie należy się im dziwić, jako że obecnie wiele programów mobilnych graczom niezamierzającym uiszczać dodatkowych opłat oferuje rozgrywkę na znacznie niższym poziomie niż ma to miejsce w przypadku odbiorców chętnie sięgających do portfela celem wykupienia unikalnych funkcjonalności. Twórcy Pokemon Go dokładnie zapoznali się jednakże z obawami oraz oczekiwaniami potencjalnych użytkowników, co sprawiło, iż oferowany przez nich model płatności doskonale wpasowuje się w charakter gry. Za rzeczywiste pieniądze zakupić możemy na przykład dodatkowe Pokeballe (umożliwiające kolekcjonowanie stworków), tak zwane Lure Modules (które to sprawiają, że przez następne pół godziny na danym terenie pojawiać się będzie więcej Pokemonów), czy w końcu Essences (zwiększające częstotliwość pojawiania się kieszonkowych potworów na drodze gracza). Niemniej jednak, nadmienić należy, że poświęcając wystarczająco czasu na rozgrywkę i wykazując się cierpliwością, jesteśmy w stanie samodzielnie zgromadzić najpotrzebniejszy ekwipunek – czy to wbijając kolejny poziom postaci, czy to ewoluując posiadane stworki, czy w końcu odwiedzając pobliskie Pokestopy. Rozwiązanie to bardzo przypadło do gustu graczom, jako że nie jest na nich nakładana konieczność uiszczania dodatkowych opłat, aby mogli oni w pełni cieszyć się magią rozgrywki. Osoby, które pragną nieco szybciej złapać wszystkie Pokemony w okolicy mogą wysupłać z portfela równowartość 20 złotych celem lepszego wyposażenia swojej postaci – nie jest to jednak wymóg. Zaciera się więc granica pomiędzy graczami płacącymi i niepłacącymi za rozgrywkę. Na pierwszy plan wychodzi dzięki temu rozrywka.

Jak zauważają specjaliści, aplikacja Pokemon Go to także doskonały sposób na nawiązywanie nowych znajomości oraz…zrzucania zbędnych kilogramów. Aby bowiem odkryć niektóre Pokemony musimy sprawić, że wyklują się one ze swoich jaj. Jak to zrobić? To całkiem proste – wystarczy tylko przejść określoną liczbę kilometrów, a otrzymamy nowego stworka całkowicie za darmo. Czy potrzeba lepszej motywacji, aby przed szkołą lub przed udaniem się do pracy pospacerować choć chwilę po najbliższej okolicy? Fenomen i niezwykła popularność gry Pokemon Go sprawi, że nie będziemy też czuli się odosobnieni w swojej pasji, jako że na ulicy raz za razem spotykać będziemy osoby z determinacją wpatrujące się w ekran swojego tabletu lub telefonu komórkowego. Z dużą dozą prawdopodobieństwa poszukują one nietypowego Pokemona, którego pragną one dodać do swojej kolekcji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nawiązać przyjacielską pogawędkę, porównać siłę posiadanych stworków oraz wymienić się przydatnymi poradami!

Spacer z telefonem dla zdrowia 🙂

spacer z telefonem

Aspekt społecznościowy podkreślany jest przez producenta aplikacji niemalże na każdym kroku, a już niedługo może on przybrać całkowicie nowy wymiar. Wszystko to za sprawą zapowiadanej opcji wymiany Pokemonów pomiędzy trenerami. Oznacza ona ni mniej ni więcej jak to, że w sytuacji, kiedy nie mamy dostępu do jakiegokolwiek większego zbiornika wodnego, wymienić możemy unikatowe wodne Pokemony ze znajomym, który właśnie wrócił znad morza. W zamian zaoferować będziemy mu mogli nasze najlepsze stworki typu elektrycznego lub normalnego. Socjologowie przewidują, że może to być doskonała okazja na wzmocnienie więzów międzyludzkich. Podkreślają oni także, że urządzenia mobilne, które tak często były narzędziem niejako zachęcającym do alienacji i ucieczki od rzeczywistego świata obecnie stają się swoistym darem dla osób nieśmiałych i introwertyków, którzy w końcu mogą poznać osoby ze swojego otoczenia mające identyczne zainteresowania.

Pokemon go trade

pokemon-go-trade

Zarysowany przez nas obraz aplikacji Pokemon Go wydawać się może nieco idylliczny, dlatego też dla przeciwwagi pragniemy poinformować o jednym z najistotniejszych problemów, który odstrasza wielu potencjalnych użytkowników od zmierzenia się ze światem przesympatycznych stworków. Okazuje się bowiem, iż zainteresowanie aplikacją jest znacznie większe niż przewidywali twórcy.

Wykres użytkowników aplikacji w samych Stanach Zjednoczonych (dziennie):

pokemon go using

Dane dotyczące złapanych Pokemonów, ich lokalizacji na mapie, czy też aren znajdujących się w okolicy przechowywane są na zewnętrznych serwerach gry. Biorąc pod uwagę lawinowo przyrastającą liczbę odbiorców gry, nie są one w stanie odpowiednio szybko przetworzyć wysyłanych im żądań, a niekiedy całkowicie uniemożliwiają rozpoczęcie lub wznowienie rozgrywki. Przeglądając zasoby portalu YouTube natknąć się można na filmy nadsyłane przez graczy, którzy właśnie przymierzali się do złapania legendarnego Pokemona…zanim jednakże to się stało, aplikacja została zamknięta na skutek niezidentyfikowanego błędu. Po ponownym uruchomieniu Pokemon Go okazywało się natomiast, że stworka już dawno nie ma w okolicy, a cała podróż odbyta została na darmo.

pokemon go server down

Co więcej, w obecnej wersji oprogramowanie ma także w zwyczaju zawieszać się, szczególnie w przypadku, gdy utracone zostanie połączenie z Internetem lub łączność GPS. W rzeczonej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak przeczekać kilka minut w danym miejscu w nadziei, że odzyskamy sygnał i powrócimy do łapania upragnionych Pokemonów. Jeżeli okazuje się to niemożliwe, jedynym rozwiązaniem pozostaje przejście kilku – kilkudziesięciu metrów dalej w poszukiwaniu zadowalającego zasięgu…lub ponowne uruchomienie aplikacji. Mimo, iż druga z porad wydawać by się mogła banalna, w rzeczywistości wcale tak nie jest. W sytuacji, gdy serwery są przeciążone, jako że korzysta z nich nadmiernie duża liczba trenerów, niejednokrotnie wystąpić mogą także problemy z uruchomieniem aplikacji. Jeżeli na ulicy zauważymy osobę niecierpliwie wpatrującą się w ekran swojego telefonu komórkowego, natomiast przechodząc obok niej dostrzeżemy niebieski ekran ładowania i nieruchomy pasek postępu wczytywania danych, możemy być niemalże pewni, że wystąpił błąd z funkcjonowaniem serwerów. Spieszymy jednakże z dobrymi informacjami – problemy takie nie trwają długo, natomiast producenci robią co tylko w ich mocy, aby odpowiednio odpowiedzieć na stale zwiększające się zainteresowanie ich dziełem. Na chwilę pisania niniejszego artykułu, coraz to nowe serwery Pokemon Go instalowane są na terenie Niemiec, Anglii oraz Francji, co oznacza, że utrudnień dla użytkowników powinno być coraz mniej, natomiast sama rozgrywka powinna stać się jeszcze przyjemniejsza niż ma to miejsce w chwili obecnej.

Jeżeli pragniemy w pełni wykorzystać możliwości zainstalowanej na naszym telefonie aplikacji Pokemon Go, upewnić się musimy, iż nasze urządzenie przenośne posiada zainstalowany żyroskop. Do czego jest on potrzebny? Pozwala on wyświetlać animacje poruszających się Pokemonów w rzeczywistej przestrzeni w jakiej się znajdujemy. Jeżeli nie posiadamy nadmienionego elementu wyposażenia telefonu, jedyną możliwością prezentacji obszaru po którym się poruszamy będzie animowana mapa. Pokazywać ona będzie naszą lokalizację, nas samych w formie ikony trenera, jak również znajdujące się w okręgu kilku metrów Pokemony. Rozwiązanie to jest jak najbardziej satysfakcjonujące, jednakże wielbiciele rozszerzonej rzeczywistości poczują zapewne pewien niedosyt. Posiadając bowiem

Odpowiedni Telefon

mogą oni obserwować świat dookoła siebie udając, że przymierzają się do wykonania pamiątkowego zdjęcia. Ekran telefonu lub tabletu wyświetlać będzie obiekty znajdujące się przed nami, przy odrobinie szczęścia w ich pobliżu pojawią się też wesołe stworki. Co ciekawe, możemy je również łapać korzystając z modułu ER. Niemniej jednak, jak podkreślają profesjonaliści, którzy w aplikacji spędzili już wiele długich godzin, jest to zadanie co najmniej wymagające. W trybie animowanym możemy się bowiem w pełni skupić na odpowiednim podkręceniu naszego Pokeballa i wykonaniu idealnego rzutu. Po aktywacji żyroskopu każdy nasz ruch względem Pokemona jest natomiast rejestrowany, co sprawia, że wydawałoby się perfekcyjnie rzucona kula potoczy się po ulicy lub też odbije się od kieszonkowego potwora, którego tak pragniemy dodać do swojej kolekcji.

Niedawno odbyła się konferencja poświęcona światkowi gamingowemu, podczas której przeprowadzono wywiad z właścicielem studia odpowiedzialnego za publikację oraz rozwijanie projektu Pokemon Go. Poinformował on graczy czego spodziewać się mogą po najnowszych aktualizacjach aplikacji. Jedną z najistotniejszych obietnic jest bezsprzecznie eliminacja błędu „trzech kroków”. Polega on bowiem na wyświetlaniu powiadomienia, iż wszystkie Pokemony znajdujące się na danym terenie zlokalizowane są w odległości trzech kroków od użytkownika, co oznacza w praktyce, że mogą one być dosłownie wszędzie. Co jednak najistotniejsze – niezależnie w którym kierunku się udamy, wskaźnik na naszym wyświetlaczu w dalszym ciągu pokazywać będzie niezmienioną liczbę kroków dzielącą nas od upragnionego stworka. Często jedynym sposobem na rozwiązanie występującego przekłamania jest wyłączenie i ponowne uruchomienie aplikacji. Wedle zapewnień, bolączka ta ma zostać w najbliższym czasie usunięta, co niezliczona rzesza graczy zapewne powita z radością. Warto w tym miejscu nadmienić także, że twórcy planują rozszerzenie dostępnego asortymentu stworków o te pochodzące z innych niż pierwsza seria serialu animowanego. Obecnie mamy bowiem dostęp do 151 klasycznych Pokemonów, z których aż 7 sklasyfikowanych jest jako legendarne, przypisane do ściśle określonych lokalizacji w świecie rzeczywistym.

Statystyki pięciu Legendarnych Pokemonów w Pokemon Go:

Jeżeli zapewnienia studia Nantic sprawdzą się, spodziewać się możemy, że liczba ta szybko wzrośnie do 300 lub nawet większej ilości. Niemniej jednak, właściciel studia dał zainteresowanym jasno do zrozumienia, że pierwszym i najistotniejszym z priorytetów twórców jest obecnie dopracowanie strony technologicznej aplikacji oraz dodanie większej liczby serwerów, które pozwoliłyby na możliwie najprzyjemniejszą grę. Dopiero po uporaniu się z rzeczonymi kwestiami wprowadzane będą poprawki kosmetyczne oraz uzupełnienia bazowej gry o nowe funkcjonalności. Graczy zainteresuje zapewne rzucona jakby mimochodem wzmianka, iż już niedługo Pokestopy zmieniać będzie można w tak zwane Centrum Pokemon, które umożliwiać będą darmowe leczenie stworków, które to odniosły obrażenia w walce. Opcja ta pozwoli użytkownikom zaoszczędzić posiadane w ekwipunku eliksiry lecznicze, a dodatkowo przełoży się na znacznie większą częstotliwość potyczek na arenach. Nie wiemy jak Wy, ale my z niecierpliwością oczekujemy nowych aktualizacji!

Tak oto pokrótce przedstawia się fenomen aplikacji Pokemon Go. Jak doskonale wiadomo, kieszonkowe stworki już od dawna cieszyły się niezwykłą popularnością. Zawdzięczają one ją przede wszystkim kilku seriom seriali animowanych, doskonałym filmom kinowym, czy w końcu – dopracowanym w każdym detalu grom przeznaczonym na urządzenia mobilne niebędące telefonami czy tabletami (przede wszystkim mowa tu o Game Boyach). Obecnie do tej jakże pokaźnej rodziny dołączyła bijąca wszelkie rekordy popularności gra mobilna, umożliwiająca poszukiwanie Pokemonów w prawdziwym świecie. Autorzy nie potraktowali odbiorców po macoszemu oferując im wybrakowany produkt sprzedany pod doskonale znaną marką, a dołożyli wszelkich starań, aby przeżycia i doświadczenia podczas poszukiwania coraz to nowych stworków były możliwie jak najbardziej zbliżone do tych, jakie obserwować mogliśmy na małym lub wielkim ekranie.

Podsumowując – ścieżka trenera Pokemon jest ścieżką pełną przygód, nowych znajomości i niezapomnianych podróży…jeżeli tylko jesteśmy na tyle tolerancyjni, aby przymknąć oko na pojawiające się od czasu do czasu błędy i przekłamania graficzne, niezwykle wysokie zapotrzebowanie aplikacji na zasoby sieciowe oraz zmniejszający się niemalże w mgnieniu oka stan naładowania baterii. Są to bowiem wyłącznie problemy techniczne, które nie powinny nam przesłaniać doskonałej, rozbudowanej i ciekawie przemyślanej rozgrywki w Pokemon Go. Słusznie uważa się rzeczoną grę za produkt ze wszech miar wyjątkowy i innowacyjny. Żadnej innej produkcji do tej chwili nie udało się na tak masową skalę wyciągnąć graczy z ich odizolowanych od świata pieczar na świeże powietrze, nauczyć ich radości zwiedzania, aktywności fizycznej, czy w końcu – poznawania nowych pasjonatów, o których istnieniu zapewne nie mieli oni pojęcia. Dzięki tak szeroko rozbudowanym opcjom społecznościowym, gra Pokemon Go ma wielki potencjał oraz utrzyma się na rynku przez jeszcze długi okres czasu. Jeżeli wierzyć zapowiedziom producentów i oprogramowanie stawać się będzie z dnia na dzień coraz bardziej rozbudowane, niezawodne i oferować będzie jeszcze więcej różnorodnych opcji, możemy być pewni, że stanie się ona jedną z najpopularniejszych i najchętniej pobieranych gier mobilnych tego roku lub nawet tej dekady. Pragniemy także zaprosić do zapoznania się z pozostałymi artykułami dotykającymi tematyki Pokemon Go. W pozostałych publikacjach dostępnych w serwisie przedstawiamy między innymi dokładny przewodnik pozwalający szybciej i efektywniej łapać oraz ewoluować nowe stworki, garść ciekawostek dotyczących świata Pokemon oraz istotne porady, które pozwolą Wam stać się prawdziwymi mistrzami….i to bez konieczności drenowania portfela celem zakupu dodatkowych elementów wyposażenia! Nie zabraknie także wysoce użytecznych trików dotyczących podbijania aren. Rzeczony element rozgrywki spotyka się bowiem niejednokrotnie z niezrozumieniem, jako że nie jest on na początku gry właściwie wyjaśniony (brak jak na chwilę obecną wyczerpującego samouczka zaznajamiającego gracza z podstawowymi elementami mechaniki gry). Nam udało się już przejąć niejeden Pokemon Gym, udowodnić przewagę naszych stworków nad Pokemonami posiadanymi przez innych trenerów i umocnić pozycję naszego zespołu na obszarze naszego miasta…uważamy, że to najlepszy moment, aby podzielić się z naszymi czytelnikami najbardziej użytecznymi ciekawostkami i poradami, które to sprawią, że oni również będą w stanie w pełni cieszyć się doświadczeniami oferowanymi przez aplikację Pokemon Go. Zapewniamy także, że dołożymy wszelkich starań, aby na bieżąco informować Was o pojawiających się unowocześnieniach oraz aktualizacjach aplikacji, jako że dodawać one będą zapewne niezwykle ciekawe elementy (jak chociażby zapowiadani liderzy aren), które to warto wyjaśnić i scharakteryzować w ramach jednej, obszernej publikacji. Świat Pokemon Go jest zbyt obszerny i ciekawy, aby odkrywać go samodzielnie – pozwól nam towarzyszyć Wam w niezwykłej podróży. Kto wie, może to właśnie dzięki naszej pomocy uda Wam się ZŁAPAĆ JE WSZYSTKIE !

 

Czy podobał Ci się nasz artykuł?
  • Oceń Artykuł
Sending
User Review
5 (3 votes)

Skomentuj