Najlepsze Pokemony Do Obrony Gym

pokemon-go-obrona-gym

żródło: Nintendo

Walka w Gymach to chleb powszedni graczy Pokemon Go. Dlatego bardzo ważne jest, alby wiedzieć, które Pokemony są najlepsze do ich obrony. Maniacy gry utworzyli listę 10 Najlepszych Pokemonów do obrony Gymów, którą przedstawiamy poniżej.

Przy tworzeniu listy pod uwagę brana była nie tylko wysoka obrona ale również atak Pokemona, gdyż musi on nie tylko przyjmować obrażenia ale również skutecznie je zadawać.

Lista 10 najlepszych obrońców Gymów (w nawiasie optymalne ataki):

10. Vileplume (Razor Leaf & Petal Blizzard)

pokemon-go-vileplume

żródło: Nintendo

Vileplume jest Pokemonem typu Poison/Grass. Jest więc bardzo dobry przeciwko silnym Pokemonom typu Water. Vileplume z wysokim CP oraz atakami Razor Leaf i Petal Blizzard jest idealnym rozwiązaniem przeciwko Vaporeonowi.

pokemon-go-muk

żródło: Nintendo

Muk jest Pokemonem typu Poison, czyli bardzo dobrym rozwiązaniem przeciwko Pokemonom typu Fairy, jak np.Wigglytuff i Clefable oraz Pokemonom typu Grass Pokémon jak Venusaur. Jeżeli Wasz Muk posiada ataki Poison Jab oraz Dark Pulse, powinniście od razu wrzucić go do obrony Gyma.

8. Arcanine (Fire Fang & Flamethrower)

pokemon-go-arcanine-gym

żródło: Nintendo

Arcanine to wielki ognisty pies, który jest bardzo dobry przeciwko Pokemonom typu Bug (Pinsir, Venemoth, Beedrill) oraz Grass (Venusaur). Uważajcie natomiast, bo może okazać się nieskuteczny przeciwko takim Pokemonom jak: Lapras, Poliwrath, Vaporeon oraz Slowbro.

7. Venusaur (Razor Leaf & Petal Blizzard)

pokemon-go-venusaur

żródło: Nintendo

Venusaur jest Pokemonem typu Grass/Poison oraz praktycznie jedynym w grze, który może się przeciwstawić ofensywie typu Vaporeon/Lapras.

6. Slowbro (Confusion & Psychic)

pokemon-go-slowbro-gym

żródło: Nintendo

Slowbro to Pokemon typu Psychic i Water, co oznacza, że jest bardzo dobry przeciwko takim Pokemonom jak: Hitmonlee/Hitmonchan, Machamp oraz Arcanine, Flareon, Charizard.

5. Exeggutor (Confusion & Psychic)

pokemon-go-exeggutor-gym

żródło: Nintendo

Exeggutor jest Pokemonem typu Psychic i Grass, co oznacza, że jest bardzo dobrym przeciwnikiem dla Pokemonów typu Water opisanych powyżej.

4. Snorlax (Zen Headbutt & Hyper Beam)

pokemon-go-snorlax-gym

żródło: Nintendo

Snorlax jest Pokemonem typu Normal, nie posiada bonusa przeciwko innym typom Pokemonów, natomiast jego żywotność i wytrzymałość oraz bardzo silny zestaw ataków, czynią go niesamowitym tankiem.

3. Dragonite (Steel Wing & Dragon Pulse)

pokemon-go-dragonite-gym

żródło: Nintendo

Dragonite to Pokemon typu Flying/Dragon, co czyni go bardzo dobrym przeciwko takim typom jak: Fighting, Grass, Bug i Dragon. Dragonite jest najsilniejszym Pokemonem jeżeli chodzi o statystyki (nie licząc Mewtwo) co czyni go bardzo wszechstronnym obrońcą.

2. Poliwrath (Bubble & Hydro Pump)

pokemon-go-poliwrath-gym

żródło: Nintendo

Poliwrath to Pokemon typu Fighting i Water, co oznacza, że może z łatwością bronić Waszego Gym przeciwko Pokemonom typu: Ice, Fire, Rock i Normal.

1. Lapras (Ice Shard & Ice Beam)

pokemon-go-lapras-gym

żródło: Nintendo

Podium należy do Laprasa, Pokemona typu Ice/Water. Prawie połowa typów Pokemonów zadaje jej zredukowane obrażenia. Jeżeli dołożyć do tego bardzo wysokie statystyki HP i Obrony oraz unikalny zestaw ataków, mamy najlepszego obrońcę (lub raczej obrończynię) naszego Gym’a w grze.

Czy Podobał Ci się Nasz Artykuł?
  • Oceń Artykuł
Sending
User Review
4 (6 votes)

Skomentuj