Pokemon Go? Nie tak straszne jak się wydaje! Poznaj podstawowe tajniki gry!

Pokemon Go – Podstawowe Tajniki Gry

Wielu posiadaczom telefonów komórkowych nowej generacji oraz tabletów wydawać się może, że gra Pokemon Go jest dla nich zbyt wymagająca i skomplikowana – brakuje przecież przejrzystego samouczka, który krok po kroku wprowadziłby świeżo upieczonego gracza w mechanizmy rozgrywki. Co prawda nieobecny na chwilę obecną tutorial uznać można za jeden z mankamentów oprogramowania, jednakże…od czego jest Internet? Osobiście uważamy, że Pokemon Go całkowicie zasługuje na popularność jaką cieszy się na całym świecie. Poszukiwania sympatycznych stworków w swojej okolicy to przecież idealna okazja aby poznać nowych znajomych, lepiej zaznajomić się ze specyfiką terenu oraz spalić nieco zbędnych kalorii! Dlatego też pragniemy zachęcić wszystkich niezdecydowanych do zagłębienia się w świat Pokemonów. W tym celu przygotowaliśmy profesjonalny poradnik, który z całą pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości oraz pozwoli uniknąć prostych błędów. Zaczynajmy!

Czym tak naprawdę jest Pokemon Go?

Jeżeli rzadko korzystamy z zasobów Internetu lub też nie interesujemy się najnowszymi trendami w popkulturze, zdarzyć się może, że ominie nas okres największego szału na punkcie opisywanej gry. Jak można ją pokrótce opisać? Chyba najlepszym podsumowaniem możliwości jakie oferuje jest stwierdzenie, iż stanowi ona połączenie aplikacji Google Maps, Endomondo oraz gry kolekcjonerskiej. Dzięki stałemu dostępowi do Internetu poruszamy się bowiem po świecie rzeczywistym w poszukiwaniu Pokemonów, intrygujących stworzeń, które po raz pierwszy pojawiły się w roku 1997 w Japonii. Gracz od samego początku wyposażony zostaje w Pokeballe pozwalające na szybkie łapanie Pokemonów celem dodania ich do swojej kolekcji i uzupełnienie wpisów ich dotyczących. Jak można się łatwo domyślić, nadrzędnym celem użytkownika jest złapanie wszystkich wyszczególnionych w spisie będącym częścią aplikacji. Na chwilę obecną jest ich aż 151, a więc stajemy przed prawdziwym wyzwaniem! Twórcy nie zapomnieli także o implementacji elementów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odbiorców graczy kolekcjonujących stworki na swoich Game Boyach, Game Boyach Color oraz Advance.

pokemon gameboy

Jeden z kluczowych elementów rozgrywki jest odwiedzanie aren, w których przedstawiciele jednego z trzech zespołów (które przedstawimy w dalszej części artykułu) lokują najsilniejsze z Pokemonów ze swojej kolekcji celem przejęcia kontroli nad obiektem. Aby możliwe było odbicie tak zwanego Pokemon Gym konieczne jest przeciwstawienie już obecnym stworkom swoich własnych, najlepiej silniejszych i bardziej wyewoluowanych. Znane z takich gier jak Pokemon Red, Blue, Silver oraz Gold Centra Pokemon zastąpione zostały natomiast Pokestopami, a więc miejscami, za których odwiedzenie otrzymujemy określone nagrody. Jeżeli wierzyć zapowiedziom twórców gry, w najbliższym czasie przebywanie w ich pobliżu pozwoli uleczyć posiadane stworzonka, co oznacza, że staną się one jeszcze bliższe swoim odpowiednikom znanym z gier, filmów oraz seriali.

pokemongo arena

 

Pierwsze uruchomienie gry

Zanim jednakże zaczniemy zgłębiać przeogromny świat Pokemon, konieczne jest skonfigurowanie telefonu komórkowego lub tabletu w taki sposób, aby możliwe było ich bezproblemowe użytkowanie w terenie. Pierwszym z kroków jest rejestracja w sklepie Google Store. Sprawi ona, że zostanie stworzone nasze własne konto Pokemon, na którym przechowywane będą wszystkie istotne dane dotyczące naszego postępu w grze. W tym miejscu mamy dla Was przykrą informację – gra, z uwagi na swój wysoce zaawansowany charakter bazujący na wykorzystywaniu możliwości jakie daje rozszerzona rzeczywistość ma dosyć duże wymagania sprzętowe. Może się przez to okazać, iż po stworzeniu konta i przejściu do sekcji pobierania gry spotkamy się z komunikatem, iż nasze urządzenie jest z nią niekompatybilne. Oznacza to najprawdopodobniej, że rozdzielczość ekranu naszego telefonu lub tabletu jest za mała, legitymuje się on zbyt małą ilością pamięci RAM, czy też procesor nie będzie w stanie wystarczająco szybko przetwarzać danych. Jak wskazują użytkownicy, problemem może być także nieaktualna wersja systemu operacyjnego Android lub iOS. Ich uaktualnienie okazać się może pomocne.

Jeżeli jednak udało nam się pobrać i zainstalować grę, przeniesieni zostaniemy do ekranu pozwalającego na personalizację naszego awatara. Jakie opcje możemy zmienić? Przede wszystkim płeć, kolor oczu oraz odzież i akcesoria. Przyznać należy, że użytkownikom oddano do wyboru spory asortyment przedmiotów, jako że wybierać mogą oni spośród rozlicznych czapek, koszulek, spodni, butów oraz plecaków. Sprawia to, że w okolicy z całą pewnością nie natrafimy na osobę wyglądającą dokładnie tak samo jak my. Po przeprowadzeniu personalizacji własnego profilu, użytkownik przenoszony jest do głównego ekranu aplikacji, którym to jest interaktywna mapa świata.

pokemon go avatar

Odbiorcy, którzy choć raz korzystali z Map Google od razu odnajdą się w układzie graficznym oraz rozwiązaniach zaserwowanych im przez twórców. Naszym oczom ukażą się bowiem główne drogi oznaczone kolorem czarnym, tereny leśne/trawiaste zaznaczone na zielono, zbiorniki wodne, które rozpoznamy po niebieskiej barwie, jak również najistotniejsze zabytki oraz niezwykłe miejsca w naszej okolicy, które to w ramach gry przemodelowano na Pokestopy oraz areny do walk Pokemon. Kolejnym rozwiązaniem zaczerpniętym z popularnej aplikacji oferującej szczegółowe mapy jest nieprzerwana aktualizacja położenia gracza względem otoczenia. Oznacza to ni mniej ni więcej, że każdy nasz ruch będzie rejestrowany przez moduł GPS, natomiast poruszając się po obszarze nasz awatar widoczny na ekranie również będzie się poruszał. Funkcja śledzenia użytkownika jest także niezwykle przydatna do określania postępów gracza. Niektóre z Pokemonów wyklują się bowiem z jaj samoczynnie w sytuacji, gdy w danym okresie czasu uda się nam przemierzyć ściśle określoną liczbę kilometrów (5 lub 10). Warto też nadmienić, że w przypadku, gdy podróżując po świecie natkniemy się na dzikiego stworka, nasz telefon zawibruje, dając nam do zrozumienia, że jesteśmy w pobliżu nowego Pokemona, którego warto złapać. Kliknięcie jego ikony na mapie przenosi nas do ekranu walki.

Sekcja główna gry to także kilka istotnych ikon, z których wyróżnić można między innymi plecak, w którym to przechowywane są wszystkie przedmioty zebrane przez nasze wirtualne alter ego podczas podróży.

pokemon go plecak

Równie istotny i niezwykle przydatny jest Pokedex, a więc swoisty spis złapanych stworzeń. Pokemony, których brakuje nam do kolekcji prezentowane są w formie szarego cienia, który to przybiera kształt stworka dopiero, gdy się na niego natkniemy oraz zdołamy umieścić go w jednym z naszych Pokeballi.

pokemon go pokedex

Ostatnią z godnych uwagi ikoną jest ta przedstawiająca nasz awatar. Jej kliknięcie spowoduje, że przeniesieni zostaniemy do podsekcji, w której zaprezentowane zostaną nam wszystkie zdobyte do tej pory osiągnięcia, jak również postęp odznak niefigurujących w naszej kolekcji. Dzięki rzeczonemu elementowi interfejsu z łatwością sprawdzimy jak sprawnie przebiega nasza podróż.

pokemon go avatar menu

Złap swojego pierwszego Pokemona!

Przeszukując zakamarki swojej okolicy w poszukiwaniu swojego pierwszego stworka zapewne zauważycie, że Pokemony zaprezentowane na dolnym pasku znajdującym się w dolnej części ekranu reprezentują przedstawicieli pierwszej serii serialu animowanego o tej samej nazwie. Oznacza to, że na chwilę obecną jest ich łącznie 151. Niemniej jednak, producenci aplikacji planują wprowadzanie regularnych aktualizacji, dzięki czemu możemy być niemalże pewni, że ich liczba będzie sukcesywnie wzrastać. Skupmy się w tej chwili jednakże na obecnie dostępnych stworzeniach. Podzielić je możemy na kilka typów, spośród których wyróżnić należy: normalny, ognisty, psychiczny, trawiasty, wodny, czy kamienny. Jest ich oczywiście o wiele więcej, natomiast każdy z reprezentantów danego typu posiada charakterystyczne dla siebie ataki, które są wysoce efektywne przeciwko Pokemonom z danej grupy, jednocześnie będąc niemalże bezużytecznymi w sytuacji, gdy zastosujemy je w walce z innymi stworzeniami. I tak, Pokemony lodowe będą wysoce skuteczne w walce z ognistymi, kamienne ze stalowymi, a walczące – z normalnymi. Warto wiedzę tę wykorzystać aby jak najefektywniej przejmować areny, o których jeszcze wspomnimy.

Na poniższym obrazku: Duża ikona – rodzaj Pokemona, mała ikona – najbardziej skuteczny atak przeciwko niemu

pokemon go attack types

Kiedy wybierzemy się na poszukiwanie swojego pierwszego kieszonkowego potwora wiedzieć musimy także, iż nadmienione powyżej typy nie są istotne wyłącznie z punktu widzenia potyczek pomiędzy nimi. Niezwykle istotną rolę odgrywają one bowiem także w poszukiwaniach. Oznacza to, że Pokemony wodne o wiele łatwiej przyjdzie nam znaleźć w pobliżu jezior czy rzek, w jaskiniach czaić się mogą stworzenia kamienne, w nocy o wiele łatwiej będzie złapać przedstawicieli typu psychicznego, natomiast w lasach spotkamy stworzenia trawiaste czy normalne. Twórcy gry zadbali, aby jej mechanika zgodna była nie tylko ze zdrowym rozsądkiem, ale także z systemem lokalizacji Pokemonów zaimplementowanym już w pierwszej edycji serii gier (Pokemon Red i Blue) i rozwijanym w dalszych jej odsłonach. Co więcej, mówiąc o pierwszym złapanym Pokemonie mamy na myśli pierwszego, na jakiego natkniemy się w naszej podróży po świecie, bowiem od razu po spersonalizowaniu naszego profilu pojawią się przed nami przedstawiciele trzech typów Pokemonów: wodnego (Squirtle), ognistego (Charmander) oraz roślinnego (Bulbasaur). Jest to ukłon w stronę nie tylko pierwszych odcinków serialu animowanego ale także – tak znanego przez fanów uroczych stworków wprowadzenia do każdej kolejnej edycji gier na urządzenia przenośne. Co interesujące, jeżeli kilkakrotnie nie wybierzemy jakiegokolwiek z wymienionych powyżej kieszonkowych potworów, otrzymamy możliwość rozpoczęcia podróży z czwartym z podstawowych Pokemonów, a jednocześnie – z doskonale znaną maskotką serii, a więc Pikachu.

pokemon-go-pikachu

Kolejnych Pokemonów warto szukać na wysoce zaludnionych obszarach, przede wszystkim w centrach miast i metropolii. To właśnie tam znajduje się najwięcej Pokestopów, w pobliżu których niejednokrotnie pojawiają się nowe, nienależące jeszcze do naszej kolekcji stworzenia. Przystankami takimi są najczęściej łatwo dostępne i rozpoznawalne obiekty, takie jak chociażby dzieła sztuki, pomniki, czy znane budynki. Aby ułatwić ich lokalizację, twórcy gry umieścili w aplikacji ich zdjęcia, a więc po kliknięciu ikony Pokestopu zobaczymy miejsce, w które należy się udać. Najlepsze efekty daje podróżowanie na obszarach, w których nasycenie przystanków jest tak duże, że w naszym polu widzenia będzie ich co najmniej 3 lub 4. W takiej sytuacji możemy mieć pewność, że w okolicy dwóch lub trzech kroków od naszego wirtualnego alter ego pojawi się co najmniej 6, a maksymalnie 9 Pokemonów. Następnie pozostanie nam tylko udanie się w miejsca, w których naszym zdaniem się one ukrywają.

Jak zapewne zauważyliście, nasz awatar przemieszcza się wraz z fizyczną zmianą miejsca przez nasz telefon lub tablet. Gdy znajdziemy się blisko Pokemona (w odległości jednego kroku wedle wytycznych wskaźnika widniejącego na dole ekranu), stworek pojawi się także na naszym wyświetlaczu. Klikając jego ikonę przejdziemy do trybu walki. Użytkownicy na forach internetowych informują, że czas aktualizacji położenia przez moduł GPS urządzenia przenośnego trwa około 1-3 sekund, a w sytuacji, gdy telefon porusza się ze zbyt dużą prędkością (na przykład, gdy znajdujemy się wraz z nim w pociągu szybkobieżnym lub szybko jadącym samochodzie), aplikacja całkowicie zaprzestaje mierzenia dystansu jaki przebyliśmy. Niemniej jednak, nic nie stoi na przeszkodzie, aby próbować łapać Pokemony w środkach komunikacji miejskiej, które to – szczególnie w godzinach szczytu – poruszają się relatywnie wolno, a więc utrata sygnału GPS nie powinna wystąpić. Również powolna jazda samochodem pozwala oszukać moduł, który w dalszym ciągu uznaje, iż poruszamy się pieszo. W takiej sytuacji należy jednak zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza jeżeli nie jesteśmy pasażerem pojazdu a jego kierowcą. W Sieci aż roi się od informacji o wypadkach spowodowanych przez osoby zbyt zajęte poszerzaniem swojej kolekcji Pokemonów. Nie pozwólmy, aby i nas spotkał taki los!

pokemon go car accident

Jeżeli chcemy, aby nasza podróż trwała jak najdłużej i aby możliwe było złapanie podczas niej możliwie największej ilości Pokemonów, zdecydować się powinniśmy na wyłączenie żyroskopu a wraz z nim – funkcji rzeczywistości rozszerzonej. Co prawda pozwala ona w pełniejszym stopniu zagłębić się w przygodę, przedstawiając Pokemony na ulicy, w pobliżu naszego ulubionego baru, czy na zapleczu pobliskiej szkoły…jednakże rozwiązanie to niezwykle szybko sprawi, że stan naładowania baterii urządzenia przenośnego które posiadamy niebezpiecznie zbliży się do zera. Tu z pomocą przychodzą Power banki.

Po kliknięciu na Pokemona znajdującego się w pobliżu, aktywowana zostanie sekwencja „walki”. Odbiega ona od tradycyjnych scen, jakie znamy z wersji gry na Game Boya, jako, że nie wysyłamy do ataku własnych stworzonek, natomiast przechodzimy od razu do etapu łapania nowo napotkanego Pokemona. Na dole ekranu widnieć będzie Pokeball, którego musimy umiejętnie rzucić. Aby zwiększyć swoje szanse powodzenia oraz utrudnić upragnionemu kieszonkowemu potworowi ucieczkę możemy także podkręcić kulę. Wspomnieć należy, że rozwiązanie takie znacznie zwiększa poziom trudności „walki”. Kiedy Pokemon zostanie złapany i przebywać będzie w kuli przez trzy kolejne błyśnięcia panelu przedniego, oznacza to, że od tej chwili należy on do nas. Jeżeli nam się to nie uda, zachodzi konieczność rzucenia kolejnego Pokeballa w nadziei, że tym razem będziemy mieli więcej szczęścia. Prawdopodobieństwo powodzenia możemy zwiększyć, zwłaszcza napotykając silniejsze Pokemony – należy im podać odpowiednie pożywienie (ang. Razz Berries), które to sprawi, że stworek w pewnym stopniu nam zaufa (co zasymbolizuje ikona nad jego głową).

Jak stwierdzić, czy napotkany Pokemon będzie łatwy lub też niezwykle trudny do złapania? Należy podczas sekwencji walki obserwować kolorowe koło pulsujące wokół stworka. W sytuacji, gdy ma ono kolor zielony, oznacza to, że mamy wysoką szansę powodzenia. Nieco trudniej może być jeżeli odcień okręgu jest bardziej zbliżony do żółci. Najtrudniejsze potyczki czekają nas jeżeli upatrzony kieszonkowy potwór ma znaczną ilość punktów walki, co jest równoznaczne z pojawieniem się wokół niego czerwonego koła. Ostatni ze scenariuszy niejako wymaga poczynienia dodatkowych kroków mających na celu pochwycenie Pokemona. Pierwszym z nich jest podarowanie mu wspomnianych w powyższym akapicie Razz Berries, natomiast drugim – użycie Pokeballa silniejszego niż standardowy. Wraz z postępami naszej postaci uzyskamy bowiem dostęp do o wiele skuteczniejszych kul (będą to kolejno Ultraballe oraz Masterballe). Co ciekawe, napotkanego przez nas stworka złapać może więcej niż jedna osoba. Nawet w sytuacji, gdy nasz znajomy pochwyci go szybciej, istnieje szansa, że nie zniknie on z mapy, a my uzyskamy szansę dodania go do swojej prywatnej kolekcji. Wystarczy tylko odrobina determinacji i odpowiednio skompletowany ekwipunek!

Aby zwiększyć częstotliwość pojawiania się w naszej okolicy kieszonkowych potworów użyć możemy dwóch przedmiotów. Są to Incense (sprawiający, że stworki chętniej będą podchodzić w pobliże miejsca, w którym znajduje się nasza postać) oraz Lure Modules, zwiększający prawdopodobieństwo pojawienia się Pokemona na danym terenie przez 15 minut od momentu jego aktywacji. Warto poprosić znajomych aby oni także użyli drugiego z przedmiotów na danym obszarze, bowiem w sytuacji, gdy Lure Modules zachodzą na siebie, zwiększone szanse na spotkanie Pokemona jakie one oferują sumują się ze sobą.

pokemon go items

 

pokemon go razzberry

Podróżując po świecie i odwiedzając rozliczne Pokestopy powiększyć możemy swój ekwipunek o dodatkowe Razz Berries, Pokeballe, czy też jaja Pokemonów (tak zwane Special Eggs). Do czego one służą? O ile funkcje pełnione przez dwa pierwsze przedmioty są już znane naszym czytelnikom, to trzeci z nich jest niezwykle ciekawy. Z Special Eggs wykluje się losowy stworek z ustalonej odgórnie puli, aby tak się jednakże stało musimy spełnić jeden warunek. Jest nim przebycie określonej liczby kilometrów (najczęściej 5 lub 10). Gdy się nam to uda, na ekranie pojawi się animacja wykluwającego się jajka, a po chwili dowiemy się, jakiego kieszonkowego potwora będziemy mogli dodać do swojej kolekcji. Nie tylko pozwoli nam to na szybsze zapełnienie Pokedexu, ale także sprawi, że z większą przyjemnością wybierzemy się na odwlekany przez dłuższy czas spacer. Nie ma to jak połączyć przyjemne z pożytecznym, prawda?

Zarówno Pokeballe, Razz Berries, Incense, jak i Lure Patche zakupić możemy za faktyczne pieniądze, uważamy jednak, że jest to niezbędne działanie wyłącznie w przypadku, gdy chcemy bardzo szybko zdobyć określony poziom czy też złapać Pokemona, na którym nam niezwykle zależy. W przeciwnym przypadku o wiele lepiej stopniowo gromadzić zasoby i rozwijać swój ekwipunek poprzez regularne spacery po okolicy połączone z odwiedzaniem Pokestopów. To właśnie tam znajdziemy regularne dostawy najpotrzebniejszych narzędzi trenera Pokemon. Gra dosyć sprawiedliwie rozdziela przedmioty i nie powinniśmy mieć problemów z ich brakiem…chyba, że porwaliśmy się na próbę oswojenia niezwykle trudnego do złapania stworka a podczas walki straciliśmy wszystkie posiadane Pokeballe lub też zużyliśmy co do jednego Razz Berries. Wtedy możemy rozważyć nabycie kilku dodatkowych towarów za realną walutę.

Jak trenować Pokemony?

Jak doświadczeni trenerzy doskonale wiedzą, złapanie kolejnego wirtualnego stworka to dopiero początek naszej przygody. Możemy je bowiem ewoluować oraz podnosić ich poziom. Jak tego dokonać? Musimy zapomnieć o klasycznym systemie podnoszenia poziomów doświadczenia posiadanych kieszonkowych potworów znanym z wersji gry dostępnych na platformy Game Boy. W przypadku Pokemon Go przedstawiciele poszczególnych typów nie rosną w siłę wraz z kolejnymi walkami. Zamiast tego konieczne jest złapanie od kilku do kilkunastu Pokemonów tego samego typu. Dzięki temu otrzymamy Candy lub Stardust. Ten drugi surowiec pozwoli nam sukcesywnie podnosić punkty walki (CP) naszego pupila, co z kolei równoznaczne jest podnoszeniu jego poziomu oraz ogólnie rozumianej siły ataku. Drugi z opisanych prezentów, jakie otrzymujemy za łapanie tych samych Pokemonów umożliwia dokonanie ewolucji posiadanego kieszonkowego potwora na kolejny poziom. Najczęściej poziomy takie są dwa, w przypadku niektórych Pokemonów – trzy. Nadmienione surowce otrzymujemy także w niewielkich ilościach kiedy uda nam się wykluć kolejne Special Eggs oraz w sytuacji, gdy Pokemon, którego umieścimy na arenie nie zostanie pokonany. Warto połączyć ze sobą wszystkie te rozwiązania celem zmaksymalizowania ilości pozyskiwanych surowców.

pokemon go stardust candy

W tym miejscu wspomnieć należy także o arenach – aby złapany przez nas Pokemon mógł uczestniczyć w walce, musi on być w pełni wyleczony. Oznacza to, że konieczne jest użycie eliksiru, który sprawi, iż jego pasek zdrowia (HP) osiągnął wartość maksymalną. W przeciwnym wypadku będziemy musieli skorzystać z innych stworków, które posiadamy w swoim ekwipunku. Jeżeli uda nam się pokonać wszystkie Pokemony broniące danej areny, zespół do którego należymy (Mystic, Valor lub Instinct) przejmuje obiekt. Zadaniem dwóch pozostałych jest jego przejęcie, my natomiast skupiamy się na obronie. Aby była ona jak najskuteczniejsza, umieśćmy w Poke Gymie najsilniejsze kieszonkowe potwory jakimi dysponujemy – znacznie zwiększy to szansę, iż przez dłuższy okres czasu będziemy w posiadaniu areny. Wraz z rozwojem Gymu zwiększa się jego poziom, co z kolei oznacza, że większa ilość trenerów może w nim umieścić swoje Pokemony. Przykładowo, do areny na poziomie 2 dodać może stworki dwóch użytkowników. Gdy natomiast osiągnie ona poziom kolejny – już trzech. Dlaczego warto dbać o swoje areny i je kontrolować? Twórcy wprowadzili bowiem bardzo ciekawy dodatek. Każde 20 godzin, przez które Poke Gym znajduje się w naszych rękach to określona ilość złotych monet jakie dostaniemy w nagrodę. Ich liczba uzależniona jest od ilości Pokemonów, które umieścimy w poszczególnych arenach. Jak więc widać, studio Niantic doskonale wie jak zachęcić graczy do rywalizowania ze sobą oraz pełnego zaangażowania w ich dzieło.

pokemon-go-teams

 

Podsumowanie

Pokemon Go to gra wielopoziomowa, złożona, a jednocześnie dająca ogrom frajdy. Dzięki powyższemu poradnikowi na pewno unikniecie podstawowych błędów popełnianych przez nowicjuszy…pragniemy jednakże poinformować, że nie zdradziliśmy w nim wszystkich mechanik gry. Sprawi to, że w dalszym ciągu czekać na Was będą niezwykłe przygody, Wy natomiast poczujecie się jak prawdziwi trenerzy Pokemon powoli rozeznający się w zastanym świecie i zdobywający w nim coraz więcej doświadczenia. Kiedy już wiecie jak łapać Pokemony, gdzie ich szukać, jak zwiększyć częstotliwość ich pojawiania się oraz do czego służą poszczególne przedmioty, jesteście w pełni przygotowani do wyzwania jakim jest złapanie wszystkich (na chwilę obecną) 151 kieszonkowych potworów. Jeżeli chcielibyście zapoznać się dodatkowo z bardziej zaawansowanymi technikami prowadzenia rozgrywki, zachęcamy do lektury naszego następnego poradnika, w którym to będziecie mogli zapoznać się z trikami oraz poradami, które uczynią grę o wiele łatwiejszą, a Wam pozwolą osiągnąć ustalony cel znacznie szybciej. Jeśli jednak nie chcecie już czekać i swoją przygodę z Pokemonami chcielibyście zacząć już dzisiaj – naładujcie swój telefon, włóżcie do kieszeni lub plecaka pojemny power bank, sprawdźcie zasięg Internetu i dostępność sygnału GPS…i w drogę! Życzymy, aby rezultaty poszukiwań przekroczyły Wasze najśmielsze oczekiwania!

Czy Podobał Ci się nasz Artykuł?
  • Oceń Artykuł
Sending
User Review
5 (2 votes)

One Response

  1. Olga 2016-08-09

Skomentuj