Pokemon Go a Nasza Prywatność

Pokemon Go Prywatnosc

Gry Pokemon Go nikomu już nie trzeba przedstawiać, również media wykazują olbrzymie zainteresowanie i przedstawiają cały hype, który temu towarzyszy. W tle umieszczone zostały jednak takie rzeczy jak nasza prywatność oraz teoretyczne problemy z tym związane. Poniżej postaramy się do tego odnieść. Czy istnieje powód do niepokoju, że nasze dane osobowe są w jakiś sposób zagrożone?

Niektóre z najbardziej znanych firm specjalizujących się w zakresie bezpieczeństwa IT natychmiast, po wypuszczeniu gry na rynek wyraziły obawy. Gra przecież w każdej chwili posiada naszą dokładną geo lokalizację oraz dostępy do kamery i mikrofonu, co praktycznie pozwala grze Pokemon GO zebrać ogromną ilość informacji prywatnych i wysłać je do Niantic (twórców gry).

Jak zapewne wiecie firma Niantic uporała się już z błędem, który sprawiał, że aplikacja Pokemon GO na iOS żądała pełnego dostępu do konta Google. Po ostatniej aktualizacji jednak uprawnienia gry zostały zmniejszone do minimum, tj. uzyskanie nazwy użytkownika i adresu email. Nie ma więc większych obaw o swoją prywatność.

Naszym zdaniem nie powinniście się obawiać o swoje dane osobowe. Istnieje cały szereg innych aplikacji, z których korzystamy codziennie a które wykorzystują naszą lokalizację, np. aplikacje pogodowe, mapy, wyszukiwarki w serwisach internetowych, gps’y, portale społecznościowe itp.

Jednak dla tych, którzy podchodzą do tego sceptycznie, poniżej przedstawiamy kilka wskazówek:

*Sprawdź nadane dostępy na swoim prywatnym koncie google:

  1. Wejdź na stronę: myaccount.google.com
  2. W rubryce ,,Logowanie i Bezpieczeństwo” wybierz ,,Połączone Aplikacje i Witryny”
  3. Sprawdź, czy w okienku ,,Aplikacje połączone z Twoim kontem” widnieje aplikacja Pokemon Go
  4. Kliknij następnie ,,Zarządzaj aplikacjami”, wybierz Pokemon Go i kliknij ,,Usuń” jeżeli aplikacja ma pełną kontrolę nad kontem

*Używaj tymczasowego konta jedynie na potrzeby grania w Pokemon Go:

Jeżeli masz obawy, utwórz dodatkowe konto google wyłącznie do grania, możesz go również używać dla innych aplikacji, co do których także nie jesteś pewien.

*Nie ściągaj ze sklepu Google Play aplikacji, które nie mają oceny i mają małą ilość pobrań:

W chwili obecnej większość szkodliwych aplikacji została usunięta, ale miej oczy szeroko otwarte.

 

 

 

Czy podobał Ci się nasz Artykuł?
  • Oceń Artykuł
Sending
User Review
0 (0 votes)

Skomentuj