Pokemon Go – Wojna z Oszustami

pokemon-go-cheat

Problem oszukiwania w grach jest tematem rzeką, jedni robią to dla zabawy, inni z braku cierpliwości, jeszcze inni aby być po prostu lepszym od pozostałych graczy za wszelką cenę. Niestety problem ten dotknął również gry Pokemon Go, ale Niantic szybko znalazło rozwiązanie.

Do dnia dzisiejszego tzw. Spoofers (oszuści kombinujący ze zmianą lokalizacji GPS) oraz Botters (oszuści używający oprogramowania, aby zyskiwać levele, wykluwać jaja itd) otrzymywali jedynie 4 godzinne bany. Jak tylko czas trwania ,,miękkich” banów się skończył, mogli swobodnie kontynuuować oszukiwanie w grze.

Cóż, dzisiaj wszystko się (wreszcie) zmieniło. Niantic wprowadza permanentny ban. Brak drugiej szansy, bez ostrzeżenia, oszukujesz – jesteś banowany.

To, oczywiście, jest dobrą rzeczą. Przeciętny botter / GPS spoofer jest udręką dla gry; zajmuje on dodatkowe zasoby serwera, ma nieuczciwą przewagę podczas walki w gymach oraz nie gra ,,w duchu gry” jak to ujął CEO Niantic John Hanke.

Ale jest też minus tej historii. Wiele danych, które możemy teraz przyjąć za rzecz oczywistą została odkryta przez ludzi, którzy byli Spooferami oraz używali Botów. Na przykład, w jaki sposób wiemy, że maksymalny poziom osiągalny to 40 level?

pokemon-go-cheating

Albo np. jak byśmy wiedzieli, które Pokemony wykluwają się z których jaj, bez botterów  biegających po całym świecie i wykluwających dosłownie miliony jaj? Oczywiście posunięcie Niantic jest dobre, ale też zapobiega (teoretycznie) odgrywaniu mechaniki gry w przyszłości.

Nie martw się jednak, ci faceci od botów to inteligentne grono, i jestem pewien, że szybko wpadną na nowy pomysł fałszowania GPS, aby uniknąć wykrycia w ciągu tygodnia lub nawet krócej. Właściwie to nawet można postawić na to pieniądze.

Oczywiście artykuł jest tylko w celach informacyjnych i nie zachęcamy do cheatowania!

Czy podobał Ci się nasz Artykuł?
  • Oceń Artykuł
Sending
User Review
3.5 (2 votes)

Skomentuj