Pokemon Go Poradnik dla zaawansowanych graczy

Pokemon Go – porady dla profesjonalnych trenerów

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z czytelników dopiero stawia swoje pierwsze kroki w świecie Pokemon. Z uwagi na ten fakt postanowiliśmy przygotować poradnik dla graczy nieco bardziej zaawansowanych. Pozwoli on Wam o wiele lepiej poznać tajniki sztuki efektywnego polowania na stworki i ich trenowania jak również zmaksymalizować korzyści osiągane z ewoluowania kieszonkowych potworów, podbijania kolejnych aren czy też odwiedzania nowych Pokestopów. Zaczynajmy!

Pokemon Go Poradnik

1. ODWIEDZANIE SPECYFICZNYCH LOKACJI

Jedną z najbardziej podstawowych porad jakiej możemy Wam udzielić, a o której stale zdają się zapominać średnio oraz wysoce zaawansowani gracze to: odwiedzajmy miejsca, w których nachodzi na siebie co najmniej kilka Pokestopów. Na wyższych poziomach nie chodzi bowiem wyłącznie o to, aby złapać jakiegokolwiek Pokemona. Powyżej 10-15 levelu postaci zaczyna liczyć się nie jakość a ilość. Może jest to przeciwstawne popularnemu powiedzeniu, jednakże jeżeli tylko wystarczająco dużo i regularnie podróżujemy, to nasz Pokedeks jest już w znacznej części uzupełniony. Nie musimy więc poszukiwać określonych rodzajów stworków, gdyż wiele z nich jesteśmy w stanie wyewoluować samodzielnie dzięki sprawnemu zarządzaniu dostępnymi Candy oraz Stardustem. O wiele istotniejsza staje się ilość złapanych kieszonkowych potworów, jako że to właśnie od niej zależy ilość dostępnych zasobów nadmienionych nieco wcześniej. Po osiągnięciu zadowalającego poziomu zaawansowania w grze, przestaje wystarczać możliwość złapania jednego czy dwóch Pokemonów podczas spaceru. W takim wypadku pokusić się warto o wyprawę do centrum miasta lub też jego największej dzielnicy. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, iż właśnie tam znajdziemy rozliczne Pokestopy leżące od kilku do kilkunastu metrów od siebie. Przypomnijmy, że to właśnie w ich pobliżu najregularniej pojawiają się stworki. Jeżeli więc uda nam się odnaleźć obszar, na którym występuje kilka przystanków rozmieszczonych na niewielkiej odległości – skorzystajmy z tego faktu i rozejrzyjmy się po okolicy. Ilość złapanych Pokemonów zauważalnie wzrośnie, my natomiast otrzymamy możliwość wyewoluowania tych najsilniejszych oraz zamiany nieco słabszych na Candy oraz Stardust.

Pokemon Go Porady

Pamiętajmy także, że jeżeli w danej okolicy pojawia się Pokemon, jest on dostępny dla wszystkich osób znajdujących się na rzeczonym obszarze. Wysoce zalecane jest więc podróżowanie parami lub nawet w grupach i wspólne łapanie stworków pojawiających się w pobliżu nas. Nie tylko jest to doskonały pomysł aby poszerzyć grono znajomych i zacieśnić z nimi więzi, ale dodatkowo – pozwoli nam to zgromadzić większą liczbę Pokemonów, a co za tym idzie znacznie szybciej je ewoluować. Pragniemy także nadmienić, że twórcy gry planują wprowadzenie systemu umożliwiającego trenerom wymienianie się między sobą już posiadanymi kieszonkowymi potworami co po raz kolejny dowodzi, że w przypadku aplikacji Pokemon Go ilość jest o wiele ważniejsza niż jakość, w szczególności, gdy pierwsze kroki mamy już za sobą. Wspólne wycieczki nie muszą być mordęgą – wystarczy, że wraz ze znajomymi umówimy się na obiad w restauracji zlokalizowanej w centrum. Jesteśmy więcej niż pewni, że w czasie pobytu w lokalu na Waszych telefonach niejednokrotnie pojawi się powiadomienie o obecności w pobliżu nowego lub już posiadanego stworka. Warto z tej okazji skorzystać!

Pokemon Go Jak Grac

2. POLOWANIE W NOCY

Ciekawym pomysłem, jeżeli tylko potrafimy zachować ostrożność, jest polowanie na Pokemony w nocy. Jak bowiem wiadomo, ich typy na jakie napotykamy są w znacznej mierze uzależnione nie tylko od charakterystyki terenu, ale także – od tego czy łapiemy je w dzień czy też wieczorem. Podobno najlepsze efekty daje spacer po północy, przede wszystkim z uwagi, że wielu Pokemaniaków smacznie już wtedy śpi, serwery są znacznie mniej obciążone, a my możemy spokojnie oddać się naszej pasji. Musimy jednakże w tym miejscu ostrzec, że nocne eskapady tego typu planować należy z głową. Nawet najrzadszy Pokemon nie jest wart wizyty w szpitalu czy utraty naszego drogocennego telefonu komórkowego na skutek kradzieży. Najkorzystniejszym rozwiązaniem stanowiącym jednocześnie złoty środek pomiędzy bezpieczeństwem a przygodą jest uczestniczenie w wieczornych sesjach poszukiwawczych wraz ze znajomymi, z którymi będziemy czuć się bezpieczniej, a dodatkowo będziemy się mogli z nimi powymieniać spostrzeżeniami na temat zarówno gry jak i już posiadanych kieszonkowych potworów.

Pokemon Go Porady Jak Grac

3. KORZYSTAJMY Z RADARU

Nie zapominajmy, aby regularnie korzystać z naszego osobistego radaru. W grze ma on formę pulsującego wokół naszego awataru okręgu. Pozwala on określić w jakiej odległości od naszej obecnej lokalizacji znajdują się Pokemony, jak również odkryć te, które są niemalże obok nas, jednakże pozostają niewidoczne. Kliknięcie radaru celem jego aktywowania sprawi, że zobaczymy wszystkie stworki, które wedle wskaźnika znajdującego się u dołu ekranu zlokalizowane są o krok od nas. Znacznie ułatwiają one także określenie położenia co trudniejszych do znalezienia Pokestopów oraz aren. Korzystajmy z niego często lub też – gdy posiadamy przy sobie dwa telefony – zainstalujmy na jednym z nich specjalną aplikację służącą jako radar. Można ją pobrać ze sklepu Google Store. Nie pobiera ona zbyt dużej ilości danych, przejrzyście pokazuje ułożenie najistotniejszych obiektów i stworzeń na mapie oraz działa bezawaryjnie nawet podczas problemów z serwerami jakie odnotowujemy podczas rozgrywki.

Pokemon Go Poradniki

4. POMOCNE LIŚCIE

Jeżeli nie poszukujemy ściśle określonego stworka, a po prostu chcielibyśmy w miarę możliwości powiększyć swoją kolekcję, udajmy się w miejsce oznaczone poruszającymi się regularnie liśćmi. Z dużą dozą prawdopodobieństwa to właśnie tam system wygeneruje kolejne Pokemony i jeżeli tylko będziemy wystarczająco cierpliwi, może to właśnie my złapiemy je jako pierwsi. Podkreślić należy, że mimo iż prawdopodobieństwo jest duże, to konieczne jest niekiedy odczekanie kilkunastu minut, aby osiągnąć założony cel. Niemniej jednak, w wielu przypadkach oczekiwanie jak najbardziej się opłaca. Jeżeli nie chcemy spędzać czasu bezproduktywnie, możemy udać się do najbliższego Pokestopu, spróbować swoich sił na arenie celem zdobycia dodatkowego doświadczenia dla swojej postaci, a następnie powrócić na miejsce oznaczone poruszającymi się liśćmi.

Pokemon Go Jak Grac Liscie

5. PARKINGI CENTRÓW HANDLOWYCH

Osoby spędzające długie godziny z grą Pokemon Go zauważyły, że sympatyczne stworki bardzo lubią pojawiać się na terenach dużych parkingów lub też w miejscach niewiele od nich oddalonych. W sytuacji, gdy znajdujemy się w dużym centrum handlowym, wyjdźmy co jakiś czas na parking i przespacerujmy się trochę – może się okazać, że to właśnie w tak nietypowym miejscu znajdziemy rzadkiego Pokemona, którego poszukiwaliśmy przez kilka długich dni. Aby zwiększyć efektywność tejże taktyki możemy także na parkingu umieścić tak zwany Lure Module, a więc moduł przyciągający możliwie największą ilość stworków na określony przez aplikację teren. Jeżeli tylko mamy odrobinę szczęścia, lokalizacja oraz zastosowanie dodatkowego wspomagacza mogą się bardzo opłacić. Gdy dodatkowo uda nam się przyciągnąć na teren parkingu wyjątkowo rzadkiego kieszonkowego potwora, możemy być pewni, że osoby znajdujące się w pobliżu i również poszukujące niezwykłych stworzeń będą nam za to działanie niezwykle wdzięczne.

Pokemon Go Porady Na Parkingu

6. ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ (AR)

Kolejna porada bazuje na wykorzystaniu mechanizmów działania gry Pokemon do usprawnienia naszych poszukiwań. Jak zauważają internauci, wyłączenie modułu rozszerzonej rzeczywistości (AR) znacznie przyspiesza łapanie Pokemonów. Wykorzystywany żyroskop może sprawić, że nasze ruchy oraz rzuty Pokeballem okazać się mogą nieprecyzyjne, przez co stracimy wiele kul jednocześnie nie osiągając założonego sobie celu jakim jest złapanie upatrzonego stworzenia. Pamiętajmy też, że włączony tryb AR znacznie zwiększa pamięcio- i bateriożerność aplikacji. W sytuacji, gdy pozostanie on aktywny przez długi okres czasu, może się okazać, że zarówno naładowana w 100 % bateria oraz dodatkowy power bank są niewystarczające, aby przebyć zaplanowaną przez nas trasę. AR możemy w każdej chwili włączyć ponownie, szczególnie jeżeli Pokemona, na którego się natknęliśmy wyjątkowo łatwo jest złapać lub też znajduje się on w wyjątkowej czy też niezwykle zabawnej lokalizacji. Na codzienne spacery w poszukiwaniu rzadkich stworków zalecamy jednak wyłączenie trybu rozszerzonej rzeczywistości, jako że stanowi ona w większym stopniu interesujący gadżet niż narzędzie faktycznie uprzyjemniające rozgrywkę.

Pokemon Go Porady AR

7. TECHNIKA RZUCANIA POKEBALLA

Przed rzuceniem Pokeballa zawsze nadawajmy mu dodatkową rotację (poprzez szybkie poruszanie palcem wokół ikony przedstawiającej kulę) – sprawi to, że jeżeli uda się nam trafić Pokemona, o wiele trudniej będzie mu uciec. W sytuacji, gdy napotkamy stworka, którego otacza zielone lub żółte koło, oznaczające iż z jego złapaniem nie będzie problemów lub też poziom trudności będzie minimalny, możemy pokusić się o standardowy rzut, a więc kliknąć na Pokeball a następnie rzucić go pod kątem 45 stopni. Postarajmy się dojechać palcem aż do krawędzi wyświetlacza, aby osiągnąć maksymalną efektywność rzutu. Napotykając Pokemony otoczone czerwonym okręgiem, przed przystąpieniem do ich łapania podajmy im Razz Berry. Stworki bardziej nam wtedy zaufają, co z kolei sprawi, że o kilka do kilkunastu procent wzrośnie szansa, iż po rzuceniu kulą uda się nam je uwięzić w jej środku. Osoby spędzające na grze w Pokemon Go wiele godzin dziennie doradzają też, aby stosować Ultraballe oraz Masterballe w szczególności, gdy natkniemy się na stworka, którego nie mamy odnotowanego w swoim Pokedeksie lub też takiego, na którego możemy się już więcej nie natknąć. Przebywając w obcym mieście lub na wakacjach za granicą nie wahajmy się zastosować lepszych kul lub nawet dokupić kilku za rzeczywistą walutę. Pozwoli to nam z większą dozą prawdopodobieństwa złapać interesującego nas Pokemona jednocześnie nie trwoniąc wielu standardowych Pokeballi, które następnie mogą zostać wykorzystane do polowania na kieszonkowe potwory, które zamienimy na Candy lub Stardust.

Pokemon Go Jak Rzucac Kule

Jeżeli gra zawiesi się w najmniej odpowiednim momencie – nie panikujmy. Może to być chwilowy błąd serwera. Wymuśmy zamknięcie aplikacji lub też uruchommy ponownie telefon, a następnie wyłączmy i włączmy połączenie z Internetem oraz moduł GPS. Po przeprowadzeniu wszystkich nadmienionych działań uruchommy aplikację ponownie. W sytuacji, gdy wszystkie powyższe kroki wykonaliśmy w odpowiedniej kolejności, z dużą dozą prawdopodobieństwa Pokemon Go włączy się właściwie. Co więcej, niejednokrotnie zdarza się, że Pokemony łapane podczas, gdy aplikacja zawiesiła się wedle serwera zostały upolowane oraz dodane do Pokedeksu. Po każdym ponownym uruchomieniu gry sprawdźmy więc ekwipunek oraz listę dostępnych stworków. Całkiem możliwe bowiem, że podczas chwilowej awarii wykluło się jajko, my natomiast nie zostaliśmy o tym fakcie poinformowani z uwagi na problemy techniczne. Obecnie wprowadzane aktualizacje coraz bardziej poprawiają stabilność oprogramowania, a więc możliwe jest, że już niedługo opisywane bolączki po prostu znikną, a gracze będą mogli w pełni cieszyć się polowaniem na sympatyczne stworki w Pokemon Go.

8. ODPOWIEDNIE GODZINY

Warto także pamiętać, że do gry wybierać należy odpowiednie godziny. Jeżeli mamy przerwę w szkole lub też wracamy z pracy do domu około godziny 15, musimy mieć świadomość, iż w podobnej sytuacji znajduje się bardzo wiele osób. Znaczna część z nich może tak samo jak my spróbować złapać choć jednego Pokemona korzystając z chwili wolnego czasu. Spowoduje to zauważalne obciążenie serwerów, które mogą powoli przetwarzać nasze zapytania lub też całkowicie zawiesić aplikację, co spowoduje frustracją i niejednokrotnie – utratą części cennego ekwipunku. Aby tego uniknąć, próbujmy korzystać z funkcjonalności oferowanych przez Pokemon Go w nietypowych godzinach. Doskonałe efekty przynosi wieczorna sesja, jednakże włączając aplikację podczas porannego joggingu również unikniemy przepełnienia serwerów i z połączymy przyjemne z pożytecznym.

9. INGRESS

Kolejną ciekawą poradą, którą warto zastosować w praktyce jest używanie tak zwanych Ingress do odnajdywania Pokestopów oraz aren. Jeżeli po jego aktywacji na naszej mapie pojawią się portale, przyjąć możemy że oznaczają one nieodkryte jeszcze obiekty, którymi powinniśmy się jak najszybciej zainteresować. Oczywiście możemy także sprawdzić mapę istotnych lokacji w Internecie, jednakże jak można się domyślić – znacznie spłyca to zabawę oraz odbiera nam możliwość poczucia się jak prawdziwy trener i eksplorator przeszukujący nieznane lokacje w poszukiwaniu jakże istotnych z punktu widzenia gry punktów na mapie. Czasem zdarzyć się jednak może, że nie mamy wystarczającej ilości czasu, aby wybrać się na długą wędrówkę, a dodatkowo nie sprawdziliśmy szczegółowej mapy rejonu, w którym się znajdujemy. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie Ingress. Nie tylko często zdobywamy je odwiedzając Pokestopy, ale możemy je także nabyć za realne pieniądze. Tę ostatnią opcję zalecamy jednakże stosować wyłącznie w sytuacjach kryzysowych, gdyż firma Niantic zadbała o odbiorców swojego dzieła, hojnie obdzielając ich różnorodnymi podarkami za osiąganie kolejnych poziomów, dokonywane odkrycia, czy też wyewoluowane Pokemony. Grając regularnie oraz unikając stosowania trybu AR przyczyniającego się do utraty znacznej ilości Pokeballi okazać się może, że nawet bez wydawania prawdziwej gotówki będziemy musieli zdecydować się na powiększenie plecaka, gdyż obecnie posiadane przedmioty nie będą się mieścić w tym, który otrzymaliśmy na początku gry.

Pokemon Go Porady Ingress

10. UNIKAJMY CANDY I STARDUST

Jedną z najistotniejszych wskazówek jakiej możemy udzielić zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym graczom Pokemon Go to: unikajcie nadmiernego wykorzystywania posiadanych Candy oraz Stardust na samym początku rozgrywki. Oczywiście doskonale rozumiemy, jak kuszące może wydawać się wyewoluowanie początkowych Pokemonów na wyższy poziom już po kilku godzinach spędzonych w aplikacji, jednakże zasoby, które na samym początku Waszej przygody przychodzą dość łatwo, można w ten sposób bezpowrotnie zmarnować. Wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów na Waszej drodze pojawiać się będzie bowiem coraz więcej zarówno rzadkich jak i wysokopoziomowych stworków, które złapać można przy pomocy Ultraballa lub Masterballa. Oznacza to, że zamiast wydawać cenne surowce gromadzone od początku rozrywki, wystarczy poczekać, aż nasza postać się rozwinie, aby osiągnąć identyczny efekt wykorzystując w tym celu tylko kilka wyższej jakości kul. Pragniemy także uczulić Was, że obydwa zasoby warto gromadzić aż do momentu, gdy będziemy mieli możliwość wyewoluowania co najmniej kilku jeżeli nie nawet kilkunastu Pokemonów jednocześnie. W takiej sytuacji koniecznie nabyć należy tak zwane Lucky Egg, które to podwaja zdobywane przez nas doświadczenie. Dzięki temu aktywując „szczęśliwe jajko” nie tylko dokonamy ewolucji wielu naszych Pokemonów i uzyskamy rozliczne nowe wpisy w Pokedeksie, ale także dodatkowo otrzymamy nie 500 a 1000 punktów doświadczenia za każdą ewolucję! Dzięki temu jedna sesja ewolucji przynieść nam może wzrost postaci o dwa lub nawet trzy poziomy – zależnie od naszego zaangażowania, ilości stworków i dostępnych zasobów.

Pokemon Go Porady Ewolucja

Opisaną powyżej metodę stosować można także łapiąc nowe kieszonkowe potwory. Wystarczy, że aktywujemy jednocześnie zarówno Lucky Egg jak i Lure Module. Synergia przedmiotów sprawi, że Pokemony będą się w pobliżu naszego miejsca pobytu pojawiały znacznie częściej, a dodatkowo za każdego złapanego stworka dostaniemy podwójną ilość punktów doświadczenia (200 zamiast standardowych 100). W kwestii ewolucji dodać należy, że warto skupić się w pierwszej kolejności na Pokemonach, których biały półokrąg znajdujący się nad ich głowami jest niemalże całkowicie wypełniony. Oznacza to, że po ewolucji będą one miały znacznie wyższy niż obecnie poziom (a więc ilość punktów CP). Nie zalecamy dokonywania wielu ewolucji słabo rozwiniętych stworków, gdyż początkowo wydawać się może że jest to rozwiązanie korzystne, jako, że otrzymamy jednorazowo wiele wpisów do Pokedeksu oraz relatywnie dużą ilość punktów doświadczenia (zwłaszcza po wykorzystaniu Lucky Egg), jednakże efektem finalnym naszych działań będą słabo rozwinięte stworki o niskiej wartości ataku. Będziemy na nie musieli wydać bardzo wiele posiadanych zasobów aby ostatecznie dorównały one swoim silniejszym oponentom. Może się okazać, że po niedługim czasie napotykać zaczniemy na swojej drodze ewolucje znacznie potężniejsze niż te, które uzyskaliśmy samodzielnie. Słuszność dwóch przedstawionych przez nas powyżej zasad potwierdzają znawcy tematu oraz aktywni użytkownicy rozlicznych forów dotyczących Pokemon Go, którzy to podkreślają, że choć wydawać by się to mogło ze wszech miar kuszące, pod żadnym pozorem nie powinniśmy się spieszyć, a ewolucji oraz inwestycji posiadanych surowców dokonywać powinniśmy z głową oraz po poczynieniu odpowiednich przygotowań. W przeciwnym wypadku możemy nie tylko niezbyt wiele zyskać, ale i stracić znaczną część posiadanego ekwipunku, co dla niejednego użytkownika będzie stanowić niepowetowaną stratę.

11. TAJEMNICZE JAJKA

Chcielibyście szybko doprowadzić do wyklucia się jednego z tajemniczych jajek? Do tego wydarzenia zostało Wam już bardzo niewiele, jako że wskaźnik pokazuje liczbę 4.5/5 km lub też 9.9/10 km? W takim wypadku nie warto wybierać się na dłuższy spacer, chyba że planujemy dalsze polowanie na Pokemony już po wykluciu się jaja. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie krótki spacer dookoła domu lub też – kilkukrotne przejście z pokoju do pokoju. Pomysł ten wydawać się może banalny, jednak moduł GPS zaklasyfikuje przemieszczanie się urządzenia z pomieszczenia do pomieszczenia jako naturalny ruch, co poskutkuje dalszym naliczaniem na naszym koncie dystansu potrzebnego do wyklucia się nowych stworków. Osoby ceniące sobie spokój, prywatność oraz będące zadeklarowanymi domatorami mogą w taki sposób doprowadzić wskaźnik od 0 do 10 kilometrów, jednakże już na wstępnie ostrzegamy, iż rozwiązanie takie będzie nie tylko czasochłonne, ale i przebyta droga nie będzie zbyt interesująca, jako że przebiegać będzie wyłącznie pomiędzy dwoma pokojami lub też w okolicy naszego miejsca zamieszkania.

Pokemon Go Porady Jajka

12. JAK WALCZYĆ

Zanim przejdziemy do podsumowania artykułu, warto też przypomnieć, że istnieją triki pozwalające nam szybciej i efektywniej wygrywać walki na arenach. Najprostszym oraz najskuteczniejszym z nich jest zapoznanie się z typami Pokemonów chroniących Poke Gym, a następnie przeciwstawienie im oponentów, których ataki będą wysoce efektywne. Dla przykładu: walcząc z Pokemonem latającym najlepszym wyborem będzie wysłanie do ataku stworka typu lodowego, kamiennego, lub elektrycznego. Pokemona ziemnego szybciej pokonamy stosując typ wodny, trawiasty lub lodowy. Kombinacji jest tyle ile typów kieszonkowych potworów, a więc warto się z nimi dokładnie zapoznać przed przystąpieniem do walki na arenie. Pamiętajmy bowiem, że jeżeli znajduje się na niej więcej niż jeden stworek, a sam Gym jest na poziomie wyższym niż pierwszy, konieczne będzie stoczenie co najmniej kilku walk, aby otrzymać możliwość jej przejęcia. Z uwagi na ten fakt niezbędne jest poczynienie odpowiednich przygotowań i wybór stworków, które możliwie najlepiej poradzą sobie z przeciwnikami! Rozpoczynając walkę spróbujmy też momentalnie zrobić unik, dzięki czemu zaoszczędzimy niewielką ilość punktów życia. Podczas trudniejszych walk ten jeden ruch może przesądzić o naszym zwycięstwie lub też porażce, nie powinno się więc go zaniedbywać!

Pokemon Go Poradnik Gym

Na poniższym obrazku: Duża ikona – rodzaj Pokemona, mała ikona – najbardziej skuteczny atak przeciwko niemu

pokemon go attack types

Powyższy materiał stanowi kompilację najistotniejszych oraz najbardziej przydatnych porad, z których skorzystać mogą użytkownicy Pokemon Go zaznajomieni już w stopniu średnim lub zaawansowanym z aplikacją i pragnący maksymalnie wykorzystać oferowane przez nią funkcje. Staraliśmy się wybrać wyłącznie sztuczki i techniki, które nie wymagają ingerowania w kod źródłowy gry jak również do minimum ograniczyliśmy rozwiązania wymagające wydania prawdziwych pieniędzy na zakup wirtualnych przedmiotów. Uważamy bowiem, że prawdziwie doświadczeni trenerzy z powodzeniem znajdą sposoby, aby uniknąć konieczności uiszczania opłat za dobrą zabawę. Jedną z najwydajniejszych strategii jest regularne odwiedzanie największej możliwej ilości Pokestopów, jako że to one stanowić będą wręcz niewyczerpane źródło dodatkowych przedmiotów, jajek, czy eliksirów. Wysoce korzystne okazuje się także jak najdłuższe utrzymywanie w posiadaniu zespołu do którego należymy areny lub kilku aren, jako że co 20 godzin generują one przychód w postaci złotych monet. Możemy je następnie wydać na dodatkowe Pokeballe, Lure Modules, czy eliksiry lecznicze. Uzyskamy w takiej sytuacji dostęp do większej ilości ekwipunku jednocześnie nie nadszarpując własnego budżetu.

Pragniemy także zaznaczyć, że wszystkie z powyższych porad i technik są sprawdzone i działają dla dostępnej w chwili obecnej wersji aplikacji. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że gra może być poddawana modyfikacjom oraz że mogą być do niej dodawane nowe funkcje i moduły, które to w znacznej mierze wpływać będą na całokształt rozrywki. Zgodnie z zapowiedziami twórców, w najbliższej przyszłości spodziewać się możemy między innymi wprowadzenia liderów aren, powiększenia dostępnej puli Pokemonów o stworki pochodzące z drugiej serii serialu animowanego (a więc łączna liczba kieszonkowych potworów przekroczyć powinna 300), jak również wyeliminowane powinny zostać problemy z powolnym łączeniem się z serwerami krajowymi czy wyświetlaniem nieprawidłowych informacji lokalizacyjnych dotyczących położenia Pokemona. Wszystkich czytelników pragniemy jednak zapewnić, iż w przypadku pojawienia się istotnych zmian i modyfikacji, od razu Was o nich poinformujemy oraz szczegółowo opiszemy wprowadzone przez firmę Niantic usprawnienia! Miłej zabawy, Pokemaniacy!

Przeczytaj również podstawowe informacje o grze tutaj oraz obejrzyj zwiastun tutaj

Czy podobał Ci się nasz artykuł?
  • Oceń Artykuł
Sending
User Review
4.67 (6 votes)

Skomentuj